MOKSA CZERWONA 10szt

MOKSA CZERWONA 10szt Zobacz większe

brak towaru

niedostępny

Medimas

M1C

Nowy

Cena: 14,99 zł

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ LUB NAPISZ
+48 516 805 405
sklep@medimas.pl
Znalazłeś ten produkt taniej?
Poinformuj nas o tym i negocjuj cenę!

MOKSA CZERWONA 

długość cygara: 20 cm

ilość sztuk w opakowaniu: 10 

Atrhemisium Moxae - Moksy, Moksa, Moxy - Chiński Piołun


  Już od wielu wieków wiadome jest, jak wiele dobrego niesie ze sobą roślina, którą potocznie nazywamy moksą. Jej terapeutyczne i usuwające ból właściwości doceniła przede wszystkim medycyna Wschodu, która od wielu wieków powszechnie stosuje ją między innymi do wykonywania zabiegów w celu uśmierzania bólów o reumatycznym charakterze. 

W miarę upływu lat metoda powszechnie wykorzystywana przez medycynę wschodnią trochę się zmieniała. Dawniej punkty na skórze człowieka było po prostu przypalane za pomocą cygar z moksy. Dziś raczej się już tego nie praktykuje- nie przypala się, a jedynie ogrzewa wyznaczone uprzednio punkty na skórze pacjenta.

Moksa to roślina, której działanie przynosi ulgę w bólu. To także szereg właściwości o przeciwskurczowym charakterze. Na dzień dzisiejszy stosowana jest jako jedna z metod medycyny naturalnej i to nie tylko jako profilaktyka, chociaż tutaj także doskonale się sprawdza. Znane są przypadki, kiedy zabiegi z moksy rzeczywiście potrafią wyleczyć.

Zabiegi z moksy wskazane są przede wszystkim jako działanie profilaktyczne w przypadku stanów przewlekłego zmęczenia, stresu oraz spadku odporności organizmu. W ten sposób można walczyć z bezsennością, kłopotami z koncentracją a także i z pamięcią. Z kolei leczenie moksą zalecane jest w szczególności w przypadku bólu mięśni oraz stawów. W ten sposób można także leczyć zapalenia stawów, różnorodne problemy trawienne, a także halluksy i małe zmiany na skórze.

Moksa nie jest jednak dla każdego. Jeśli masz gorączkę, miesiączkę, jesteś w ciąży, chorujesz na nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz serca, lub też cierpisz na choroby psychiczne- lepiej daruj sobie ten zabieg. Nie poleca się go także tym, co mają problemy ze skóra (ostre stany zapalne). 


Wykonane w kształcie cygara stosowane są w termoterapii do przyżegania, przypieczek i przygrzewania. Używa się je do zabiegów moksy bezpośredniej i pośredniej. Zabiegi dają wysokie efekty w leczenie przeciwzapalnym, leczenie reumatyzmów, leczeniu róży, ropowicy, czyraka gromadzonego, przewlekłych stanów zapalnych sięgien, kości i stawów. 

Przyżeganie stosuje się przy leczeniu gruźlicy, biegunki, bólu brzucha, zaparcia, wymitów, gośćcu stawowym.

Zabiegi przygrzewania poprawiają krążenie energii Qi w obrębie meridianów, uśmierzają ból, znoszą uczucie chłodu, zwiększają zasób energii Qi i wzmacniają siły obronne ustroju, zapobiegają wylewowi krwi do mózgu, chronią przed chorobami infekcyjnymi przewodu pokarmowego.

Zabiegi termoterapii - moksy - wykonuje się u chorych wychudzonych, osłabionych i wyczerpanych. Szczególnie zalecane jest stosowanie moksy w dyspepsji, w ostrych przewlekłych biegunkach, bólach żołądka, podostrych i przewlekłych myalgiach i neuralgiach, w gośćcu stawowym i w niektórych chorobach skórnych (łuszczyca, twardzina, bielactwo).

Przeciwskazania:
choroby gorączkowe, ciąża, częstoskórcz, tachycardia, stany zapalne skóry, nadciśnienie tętnicze oraz choroby psychiczne. Menstruacja stanowi przejściowe przeciwskazanie do zabiegu moksy. 

Nie można równiez wykonywac zabiegów przyżegania i przygrzewania na twarzy oraz na owłosionej powierzchni głowy z uwagi na możliwość powstania oparzeń i blizn.


10 sztuk w opakowaniu 

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

MOKSA CZERWONA 10szt

MOKSA CZERWONA 10szt

Napisz opinię

19 produktów z tej samej kategorii:

Newsletter
Chcesz być na bieżąco z naszymi promocjami?
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!
Opinie o nas
Opinie o sklepie Medimas Opinie w sklepie Medimas w serwisie Okazje.info
Okazje.info
Pobieranie danych...