Chińskie bańki

Jeśli zajmujesz się prowadzeniem salonu masażu, gabinetu kosmetycznego lub SPA z pewnością wiesz, jak ważne jest dobranie odpowiednich akcesoriów do wykonywania masażu. Świetnym przykładem może okazać się wybór baniek do masażu, przy pomocy których można przeprowadzić wiele zyskujących na popularności zabiegów. Bańki do masażu pozwalają na wykonanie zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych.

Bańki chińskie

Jednym z częściej wykorzystywanych akcesoriów do masażu są bańki chińskie. Najlepiej do tego celu sprawdzają się te wykonane z gumy lub silikonu. Pozwalają na proste przeprowadzenie zabiegów masażu, które mają świetne działanie ujędrniające i antycellulitowe. Ich zaletą jest przede wszystkim szybkie i skuteczne działanie. Przy założeniu, że masaż wykonywany jest w prawidłowy sposób. Bańki chińskie pomagają także w łagodzeniu dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem oraz mięśniami. Istotą masażu jest wykorzystanie próżni powstającej po zassaniu bańki na skórze. W ten sposób poprawiamy ukrwienie, zmniejsza się efekt skórki pomarańczy i znikają rozstępy. Odpowiednio wykonany auto masaż powinien rozpocząć się od wmasowania oliwki w skórę, dzięki temu łatwiej będzie nam przesuwać bańkę. Rozmiar bańki powinien być dopasowany do obszaru, w jakim będzie ona używana, a także do wielkości dłoni osoby, która przeprowadza masaż.

Rodzaje leczniczych baniek chińskich

Bańki chińskie są wykonywane ze szkła lub innego hermetycznego tworzywa, które pozwala na wykorzystywanie go w celach leczniczych, takich jak stawianie na plecach u osób skarżących się na dolegliwości ze strony układu oddechowego lub bólu stawów. Wszystkie bańki mają okrągły kształt oraz delikatnie zaokrąglone brzegi, dzięki czemu w prosto sposób można zassać je na skórze. W zależności od rodzaju bańki do masażu można stosować na różne sposoby. Pierwszym z nich są bańki akupunkturowe, które ustawia się w odpowiednich punktach na ciele pacjenta, zgodnie z zasadami akupunktury. Bańki próżniowe, których używa się na zimno, wsysają powietrze pod ciśnieniem, dlatego też najczęściej znajdziemy je w zestawie razem ze specjalną pompką do zassania. Możemy spotkać też bańki ogniowe, inaczej zwane gorącymi, które spalają powietrze zgromadzone w środku dzięki podpaleniu brzegów naczynia. Ostatnim i jednocześnie najrzadziej stosowanym rodzajem baniek leczniczych są bańki cięte. Podczas ich używania krew zasysana jest do bańki dzięki delikatnym nacięciom naskórka wykonywanym w trakcie zabiegów.

Bańki chińskie do masażu

Zabiegi masażu przy wykorzystywaniu bańki chińskiej będą wymagały zastosowania różnych rozmiarów baniek. Te o większych rozmiarach wykorzystuje się na sporych partiach ciała, które są dobrze umięśnione. Mniejsze natomiast pozwalają na wykonywanie zabiegu w miejscach trudno dostępnych oraz wrażliwych. Masaż leczniczy wykonywany przy użyciu baniek chińskich polega na przesuwaniu bańki po bolesnych miejscach na ciele, co przyczynia się do złagodzenia bólu oraz pozwala na odprężenie i zrelaksowanie się. Przed rozpoczęciem masażu przy użyciu bańki chińskiej, należy nałożyć na skórę olejek, który będzie pełnić funkcję amortyzowania. Silikonowe bańki chińskie można wykorzystać też do wykonywania masażu odchudzającego. Zabiegi te pozwalają na zmniejszenie cellulitu oraz wykonanie drenażu limfatycznego. Masaż bańkami chińskimi sprzyja poprawianiu krążenia krwi, a więc przyśpiesza metabolizm i oczyszczanie organizmu z toksyn. To natomiast przekłada się na przyśpieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Související produkty