Medycyna niekonwencjonalna
Produkty Jest 9 produktów.
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Medycyna niekonwencjonalna
Medycyna niekonwencjonalna zwana inaczej medycyną chińską to szeroki zakres metod i praktyk, która ma służyć rozpoznawaniu różnych chorób oraz przywracaniu zdrowia naturalnymi metodami. Warto jednak pamiętać, że medycyna niekonwencjonalna nie ma nic wspólnego z medycyną akademicką, której skuteczność potwierdza się przeróżnymi badaniami opartymi o zakres wiedzy z biologii, chemii i fizyki. Zdarza się jednak, że metody medycyny niekonwencjonalnej zostały poddane badaniom, a następnie włączone do nurtu medycyny konwencjonalnej. Medycyna chińska bardzo często wykazuje pewną skuteczność, ale w trakcie naukowych badań nie udaje się dowieść tego, jaki jest mechanizm jej działania. Medycyna alternatywna może jednak okazać się idealnym uzupełnieniem leczenia konwencjonalnego. Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mogą mieć zabiegi takie jak akupresura oraz akupunktura, aromaterapia, bioenergoterapia, chiropraktyka, czy ziołolecznictwo. Do wykonywania zabiegów z medycyny niekonwencjonalnej wykorzystuje się na przykład bańki lub moksy.
Akcesoria do medycyny niekonwencjonalnej - Medimas.pl
Pierwsze źródła informacji na temat medycyny niekonwencjonalnej datuje się na X wiek przed naszą erą. Za medycynę niekonwencjonalną uznaje się wiele elementów takich jak specyficzna kuchnia, akupunktura, termopunktura, gimnastyka lecznicza oraz ziołolecznictwo. Wiele z tych zabiegów nie tylko przynosi wiele pozytywnych skutków zdrowotnych, ale bywa też niezwykle przyjemne dla pacjentów lub klientów w SPA. Do zabiegów medycyny niekonwencjonalnej wykorzystuje się wiele akcesoriów takich jak na przykład bańki próżniowe, które stosowane są w leczeniu chorób takich jak przeziębienia i grypa oraz infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Bańki świetnie nadają się też do leczenia nerwicy, czy zabiegów przeprowadzanych w celu zmniejszenia cellulitu. W ofercie sklepu znajduje się też wiele rodzajów moksy oraz specjalne rollery, uchwyty i wygaszacze do moksy. W zależności od preferencji dotyczących zabiegów do jej wykonania wybiera się moksę klasyczną, zieloną, czerwoną, bezdymną lub moksę w cylindrach.
Na czym polega medycyna niekonwencjonalna?
Większość metod leczenia w ramach medycyny niekonwencjonalnej łączy w sobie holistyczne założenie, że choroba dotyka człowieka pojmowanego jako całość. To prowadzi do rozpatrywania choroby w kontekście ogólnej psychofizycznej kondycji pacjenta. Metody niekonwencjonalne mają prowadzić do źródła dolegliwości tak, by usunąć je całościowo. Dzięki temu specjalista może poświęcić pacjentowi znacznie więcej czasu i przyjrzeć się mu w zindywidualizowany sposób, tak by przyjrzeć się wszystkim aspektom jego życia. Medycyna klasyczna polega zazwyczaj na biernym stosowaniu się do zaleceń lekarza oraz przyjmowaniu określonych leków, a medycyna niekonwencjonalna opiera się bardziej o aktywność osoby chorej, która powinna wierzyć w możliwość wyleczenia oraz cechować się gotowością do zmiany trybu życia. W większości przypadków medycyna niekonwencjonalna jest mniej inwazyjna dla organizmu niż leki i nie powoduje efektów ubocznych.
Chińskie bańki do masażu
Masaż bańkami chińskimi cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na swój pozytywny wpływ na walkę z cellulitem oraz optycznie zmniejszenie nieestetycznego efektu skórki pomarańczowej. Bardzo dobrze radzą sobie z wodnym i tłuszczowym cellulitem. Podciśnienie, które wywołuje się poprzez zassanie skóry, poprawia krążenie krwi wspomaga rozbijanie lipidów, co przekłada się na przyśpieszenie procesu lipolizy. Masaż bańką chińską pozytywnie wpływa również na proces usuwania toksyn i nadmiaru wody z organizmu. Sprawia, że skóra staje się bardziej sprężysta i jędrna. Masaż bańkami chińskimi można wykonywać nawet w domu. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia oliwki, najlepiej ze składnikami o działaniu antycellulitowym. Następnie na miejsca, gdzie występuje cellulit ,zasysa się bańkę i rozpoczyna masaż. Bańkę przesuwa się w linii prostej lub wykonując okrężne ruchy w kierunku węzłów chłonnych.
Bańki chińskie do zabiegów medycyny konwencjonalnej
Bańki chińskie gumowe i silikonowe można wykorzystywać również w celach leczniczych. W przeciwieństwie do tradycyjnych szklanych baniek nie wymagają one podgrzewania wewnątrz. Dzięki swojej sprężystości same przysysają się do skóry. Do zabiegów można wykorzystywać też plastikowe bańki z pompką. Stawianie ich w punktach akupresurowych wpływa na efekty leczenia oraz pomaga osiągnąć efekty terapeutyczne. Stosowanie baniek chińskim poprawia ukrwienie, rozgrzewa, relaksuje i poprawia przepływ chłonki przez naczynia limfatyczne. Stosuje się je w przypadku przeziębień, nawracających stanów zapalenia oskrzeli, astmy oraz stanów pourazowych. Zabiegów stawiania baniek nie powinno wykonywać się jednak w przypadku chorób autoimmunologicznych, hemofilii, stanów zapalenia skóry, ciąży oraz chorób serca. Przeciwskazaniami są też wysoka gorączka, cera naczyniowa, żylaki oraz padaczka.
Zabiegi z moksy
Atrhemisium Moxae to roślina potocznie nazywana moksą jest znana od wielu lat ze swoich wyjątkowych właściwości terapeutycznych i usuwających ból. Jest doceniana przede wszystkim przez medycynę Wschodu, która od wielu wieków stosuje ją powszechnie do wykonywania zabiegów, które mają na celu uśmierzenie bólów o charakterze reumatycznym. Jednak na przestrzeni czasu metody stosowania moksy znacznie się zmieniły. Na początku punkty na skórze człowieka były zwyczajnie przypalane za pomocą rozpalonego cygara z moksy. Dziś nie stosuje się już tak drastycznych metod, a jedynie ogrzewa wyznaczone uprzednio punkty na skórze pacjenta. Moksa posiada też właściwości o charakterze przeciwskurczowym. Zabiegi z wykorzystaniem moksy wskazane są przede wszystkim jako działanie profilaktyczne w przypadku stanów przewlekłego zmęczenia, stresu oraz spadku odporności. Pomaga w walce z bezsennością, kłopotami z koncentracją oraz pamięcią. Leczenie moksą stosuje się za to w przypadkach bólu mięśni, stawów, problemów trawiennych, małych zmian na skórze oraz halluksów. Warto pamiętać jednak o tym, że moksy nie powinno się stosować w przypadku gorączki, miesiączki, ciąży, częstoskurczu serca lub nadciśnienia tętniczego.