Kształtki rehabilitacyjne

Kształtki rehabilitacyjne  

Produkty Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

 • 69,99 zł W magazynie

  Kolor

  Uniwersalny klin rehabilitacyjny. Produkt niezbędny w każdym gabinecie. Ułatwi wykonywanie masażu, rehabilitacji oraz zabiegów z zakresu fizjoterapii i kinezyterapii. Wykonany z ekologicznej skóry. Wysoka jakość klinów do masażu potwierdzona znakiem CE. Uznany za wyrób medyczny.

  69,99 zł
 • 49,99 zł W magazynie

  Kolor

  Uniwersalny i wygodny półwałek rehabilitacyjny pozwalający na rozluźnienie napięcia w obrębie pleców. Zapewnia komfort leżenia. Ułatwia wykonywanie refleksoterapii stóp i masażu kończyn. Jest odporny na użytkowanie. Uznany za wyrób medyczny, posiada oznakowanie CE.

  49,99 zł
 • 69,99 zł W magazynie

  Kolor

  Uniwersalny i wygodny wałek rehabilitacyjny, który świetnie sprawdza się w masażu, rehabilitacji oraz gimnastyce korekcyjnej. Wykonany z wytrzymałych materiałów, odporny na intensywne użytkowanie. Mieści się w torbie od stołów do masażu. Jest to wyrób medyczny i oznaczony ...

  69,99 zł

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów


Kształtki rehabilitacyjne

Kształtki rehabilitacyjne to bardzo przydatne akcesoria do masażu. Wykorzystywać można je w różnego rodzaju ćwiczeniach i zabiegach na przykład podczas prowadzenia gimnastyki korekcyjnej. Dobrze sprawdzają się również jako wsparcie podczas zabiegów masażu. Głównym zadaniem kształtek jest odpowiednie podtrzymywanie różnych części ciała pacjenta. Kształtki rehabilitacyjne cieszące się największą popularnością to: wałki, kliny, kostki i półwałki. Dostępne są w różnych kolorach oraz rozmiarach, dzięki czemu w prosty sposób możemy dopasować je do potrzeb. Kształtki rehabilitacyjne wykonuje się z wysokiej jakości skóry ekologicznej, którą łatwo można utrzymać w czystości. Wypełnienie to specjalna pianka, która zapobiega ich odkształcaniu.

Akcesoria rehabilitacyjne

Kształtki rehabilitacyjne znajdują zastosowanie w różnego rodzaju ćwiczeniach korekcyjnych oraz rehabilitacyjnych. Stanowią też bardzo wygodne akcesorium w trakcie masaży, służąc jako podparcie kolan, kostek lub głowy pacjenta. Kształtki rehabilitacyjne często wykorzystują terapeuci, rehabilitanci, masażyści oraz trenerzy przygotowania motorycznego. Pomagają one w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń, które umożliwiają powrót pacjenta do pełnej sprawności fizycznej. Pozwalają też na wsparcie rozwoju cech motorycznych u dzieci oraz sportowców.

Piankowe kształtki rehabilitacyjne

Najczęściej wykorzystywane rodzaje kształtek rehabilitacyjnych to wałki, kliny i półwałki. Wałki rehabilitacyjne wspierają szybszy powrót pacjentów do zdrowia i sprawności. Wykorzystuje się je podczas ćwiczeń, zajęć gimnastyki korekcyjnej oraz w masażach tradycyjnych i sportowych. Wałki rehabilitacyjne świetnie sprawdzają się jako podpórka dla kolan, kostek lub głowy pacjenta podczas wykonywania zabiegów.

Półwałki rehabilitacyjne sprawdzają się na przykład jako dobre podparcie pod plecy, które pozwala na rozluźnienie napięcia w obrębie mięśni pleców. Zwiększają też komfort leżenia w trakcie długich zabiegów. Sprawdzają się też w trakcie refleksoterapii stóp, masażu kończyn dolnych, pleców, twarzy, brzucha oraz klatki piersiowej.

Klin rehabilitacyjny ułatwia przyjęcie odpowiedniej pozycji podczas masażu, rehabilitacji, czy też po operacji. Przydatny przy masażu twarzy, szyi, klatki piersiowej, brzucha i pleców. Można wykorzystać go przy zabiegach kosmetycznych twarzy i dekoltu oraz zabiegów z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii.

Kształtki rehabilitacyjne zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, które posłużą przez długi czas. Pianka poliuretanowa zastosowana we wnętrzu kształtek jest odporna na wielokrotne ugniatanie, powracając do pierwotnego kształtu. Kształtki pokryte zostały również materiałem, który pozwala na zachowanie najwyższej higieny w trakcie zabiegów. Trwałą skórę ekologiczną można czyścić przy pomocy specjalnych środków dezynfekujących. Są dostępne w wielu różnych kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do kolorystyki stosowanej w gabinecie rehabilitacyjnym lub salonie masażu. Ich rozmiar pozwala na łatwe transportowanie ich w torbie razem z łóżkiem do masażu.