Kamienie do masażu

Zabiegami, które cieszą się coraz większą popularnością, są masaże przy użyciu gorących kamieni. Ten rodzaj masażów powinien znaleźć się w ofercie każdego salonu masażu, gabinetów rehabilitacyjnych oraz salonów SPA. Największymi zaletami zabiegów wykonywanych przy użyciu podgrzanych kamieni do masażu są działanie relaksacyjne oraz lecznicze.

Jakie działanie wykazuje masaż przy użyciu podgrzanych kamieni do masażu?

Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni pozwala na rozluźnienie mięśni po długim wysiłku. Wykazuje on też działanie przeciwbólowe. Stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które szukają ukojenia dla zmęczonego ciała i umysłu. Dobrze wykonany masaż gorącymi kamieniami działa regenerująco, poprawia krążenie krwi i metabolizm.

Jak wybrać dobre kamienie do masażu?

Najlepszym rodzajem kamieni do masażu są bazalty, które cechują się drobnoziarnistą strukturą oraz bogatym składem chemicznym. Są bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. W ofercie naszego sklepu znajdziesz naturalne oszlifowane kamienie oraz przeznaczone do nich podgrzewacze do kamieni o różnych pojemnościach. Bazalt to jeden z najpopularniejszych rodzajów kamieni stosowanych w terapii gorącymi kamieniami. Jest on pozbawiony porów, dzięki czemu ma gładką powierzchnię. Posiada on też wyjątkowe właściwości do utrzymywania ciepła. Kamienie do masażu wykonane z bazaltu zawierają też wysoką zawartość rdzy, która powoduje przyśpieszenie leczenia chorób naczyń krwionośnych, wpływa rozluźniająco na układ mięśniowy i na poprawę nastroju. Zabieg przy użyciu kamieni do masażu zapewnia nie tylko wyjątkowo przyjemne doznania, ale i świetne korzyści terapeutyczne.

Jak produkowane są kamienie do masażu?

Na wysoką jakość kamieni oraz ich wyjątkowe działanie i właściwości to następstwo długiego procesu produkcji kamieni do masażu. Rozpoczyna się ona od długotrwałego procesu wyselekcjonowania bazaltu. Kolejnym krokiem jest wykorzystanie unikalnej technologii polerowania oraz bardzo rygorystycznej kontroli procesu, który pozwala na dokładnie polerowanie. Tak powstają kamienie do masażu wykonane z litej skały bazaltowej. Kamienie do masażu ze względu na swoje bardzo rozległe zastosowanie, produkowane są w wielu różnych kształtach oraz przeróżnych wielkościach. Decydując się za zakup kamieni do masażu, należy uzupełnić zestaw o nowoczesne podgrzewacze wyposażone w programator.

Kamienie do masażu – korzyści zabiegów

Cały zabieg rozpoczyna się od umieszczenia kamieni w przeznaczonym do tego podgrzewaczu do kamieni. To właśnie on nada im odpowiedniej temperatury, niezbędnej do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu. Kamienie rozgrzane do odpowiedniej temperatury układa się na ciele pacjenta w taki sposób, aby wykorzystać ich terapeutyczne działanie. Tego rodzaju zabiegi przy wykorzystaniu kamieni do masażu mogą zapewnić wiele korzyści takich jak poprawa krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych, podwyższenie pulsu i przyśpieszenie pracy serca. Masaże gorącymi kamieniami zwiększają też metabolizm komórkowy tak, by organizm lepiej przetwarzał składniki odżywcze i wydalał toksyny. Gorące kamienie, pozwalają też na zwiększenie funkcji limfatycznych, co przekłada się na przyśpieszenie detoksykacji organizmu, oraz oczyszczanie i wydalanie odpadów przemiany materii. W trakcie zabiegu uzyskiwane ciepło oraz ucisk sprawiają, że mięśnie głęboko rozluźniają się. To przekłada się na zmniejszenie stresu i napięcia w organizmie.

Jak powinno się wykorzystywać kamienie do masażu?

Najważniejszą zasadą wykonywania zabiegów z kamieniami do masażu jest ich dokładne mycie przed każdym użyciem. Następnie oczyszczone kamienie umieszcza się w przeznaczonym do tego specjalnym podgrzewaczu do kamieni, który szybko rozgrzewa je do temperatury około 50 stopni. Tak przygotowane kamienie wyjmujemy z podgrzewacza, są one gotowe do przeprowadzenia masażu. Po zakończeniu masażu należy pamiętać o tym, aby opłukać kamienie pod bieżącą wodą, a następnie umyć je z dodatkiem delikatnego mydła. Przedostatnim krokiem będzie zdezynfekowanie kamieni do masażu przy użyciu specjalnego preparatu antybakteryjnego, oraz umieszczenie ich na około 15 minut w naczyniu z wodą z dodatkiem soli morskiej. Po namoczeniu kamieni należy je wysuszyć i natłuścić naturalnym olejem. Bardzo dobrze sprawdzi się do tego oliwa z oliwek. Po nasmarowaniu kamieni umieszcza się je w pudełku przeznaczonym do ich przechowywania, gdzie będą oczekiwać na koleje użycie.

Související produkty